The West Bridgford School

A Specialist Technology Academy

Rushcliffe Partnership Athletics Results 2015

track and field

Events BE SNA EL RU SW WB
             
Junior Girls 34 20 53 70 31 74
Inter Girls 1 31 66 83 26 122
Junior Boys 46 23 75 67 56 93
Inter Boys 58 0 42 81 84 74
             
Total 139 74 236 301 197 363
             
Places 5th 6th 3rd 2nd 4th 1st

NR= New Record

Junior Girls Relay:

Position

Name

School

Time

1

WB

 

56.63

2

R

   

3

BE

   

Junior BOYS Relay:

Position

Name

School

Time

1

WB

 

52.42

2

ELA

   

3

BE

   

INTER Girls Relay:

Position

Name

School

Time

1

WB

 

58.39

2

RU

   

3

EL

   

INTER BOYS Relay:

Position

Name

School

Time

1

RU

 

49.0

2

SW

   

3

WB

   

Junior Girls 1500:

Position

Name

School

Time

1

J. Misuida

RU

5.21

2

B. Reed

WB

5.22

3

Lemon

WB

5.39

Inter Girls 1500:

Position

Name

School

Time

1

Rattray

EL

5.04

2

Connibear

RU

5.48

3

Reed

WB

6.00

 

Junior Girls 100m : A

Position

Name

School

Time

1

Currie

WB

13.35

2

Malik

SNA

14.04

3

Revill

RU

15.51

 

Junior Girls 100m : B

Position

Name

School

Time

1

Weston-Dodson

BE

14.30

2

Somerfield

RU

14.35

3

Edwards

WB

15.23

Inter Girls 100m : A

Position

Name

School

Time

1

Slater

WB

14.03

2

Johnson

RU

14.45

3

Jones

SW

15.42

 

Inter Girls 100m: B                                  

Position

Name

School

Time

1

Elson

RU

14.16

2

Row

WB

14.66

3

Kirton

EL

15.58

Junior Girls 200m: A

 

Position

Name

School

Time

1

Crawford

WB

29.86

2

Kynakou

BE

31.77

3

Newton

SNA

32.04

Junior Girls 200m: B                                       

Position

Name

School

Time

1

McDiurmad

RU

30.38

2

Rees

BE

30.72

3

Bonneywell

WB

32.21

 

INTER Girls 200m: A

Position

Name

School

Time

1

Hughes

WB

28.72

2

Triggs

EL

30.28

3

Munn

RU

32.41

INTER Girls 200m: B

Position

Name

School

Time

1

Tongue

WB

30.16

2

Jones

SW

31.05

3

Wilson

RU

32.97

INTER Girls 300m:A

Position

Name

School

Time

1

Burgess

WB

52.6

2

Besaler

EL

54.39

3

Hopper

RU

54.98

 

INTER Girls 300m:B

Position

Name

School

Time

1

Reed

WB

49.76

2

Vernon

RU

51.55

3

Baggott

EL

54.35

Junior Girls 800m:

Position

Name

School

Time

1

O. Misiuda

RU

2.36

2

F. Reed

WB

2.37

3

Atkinson

BE

2.45

 

INTER Girls 800m:

Position

Name

School

Time

1

Carter

RU

2.51

2

Burgess

WB

2.54

3

Heart

EL

2.59

 

 

Junior Boys 300m: A

Position

Name

School

Time

1

Pollock

SW

43.23

2

Jones

RU

44.48

3

Nolan

WB

44.77

 

Junior Boys 300m: B            

Position

Name

School

Time

1

Grice

SW

44.60

2

Lacey

WB

46.45

3

Beacon

EL

47.20

INTER Boys 400m: A

Position

Name

School

Time

1

Moffat

RU

53.76

2

Metcalf

WB

61.38

3

McCurry

EL

63.60

INTER Boys 400m: B

Position

Name

School

Time

1

McGary-Dushaj

SW

63.23

2

Bassi

WB

64.59

3

Henson

RU

68.97

Junior Boys 1500m:

Position

Name

School

Time

1

Moffatt

RU

4.53

2

Livesey

WB

5.06

3

Beacon

EL

5.08

INTER Boys 1500m:

Position

Name

School

Time

1

Horner

RU

4.35

2

Kelk

WB

4.56

3

Aldred

WB

5.00

Junior Boys 100m: A

Position

Name

School

Time

1

Phillips

WB

12.62

2

Goodall

BE

12.83

3

Berridge

EL

13.20

 

Junior Boys 100m: B

Position

Name

School

Time

1

Woodhouse

WB

12.73

2

Tebbitt

BE

13.05

3

Walker

EL

13.28

Inter Boys 100m: A

Position

Name

School

Time

1

Bonner

RU

11.94

2

Morgan

BE

12.20

3

Gregory

WB

12.49

Inter Boys 100m: B

Position

Name

School

Time

1

Elliott

SW

11.70

2

Findley

BE

12.15

3

King

RU

12.41

Junior Boys 200m: A

Position

Name

School

Time

1

Phillips

WB

25.59

2

Tebbitt

BE

26.16

3

Newman

SW

26.45

Junior Boys 200m: B

Position

Name

School

Time

1

Humphries

EL

25.51

2

O’Brien

WB

26.62

3

Goodall

BE

27.34

 

 

INTER Boys 200m: A

Position

Name

School

Time

1

Elliott

SW

24.16

2

Morgan

BE

25.20

3

Lang

RU

25.45

INTER Boys 200m: B

Position

Name

School

Time

1

Bonnel

SW

26.27

2

Bassi

WB

26.48

3

Cowles

EL

 

Junior Boys 800m:

Position

Name

School

Time

1

Chambers

RU

2.26

2

Scotney

SNA

2.27

3

Robertson

SW

2.33

 

INTER Boys 800m:

Position

Name

School

Time

1

Hammond

WB

2.36

2

Robson

WB

2.38

3

Woods

SW

2.49

INTER BOYS LONG JUMP:

 

Name

School

1

2

3

RESULT

1

T Lanf

RU

     

5.35

2

S Gregory

WB

     

5.10

3

Z Bonner

RU

     

5.02

JUNIOR BOYS LONG JUMP:

 

Name

School

1

2

3

RESULT

1

O. Pollock

SW

     

5.28

2

S.Humphreys

EL

     

5.26

3

S. Grigorov

RU

     

4.92

JUNIOR GIRLS LONG JUMP:

 

Name

School

1

2

3

RESULT

1

F. Reed

WB

     

4.45

2

I. Crawford

WB

     

4.44

3

R. Brown

EL

     

3.86

INTER GIRLS LONG JUMP:

 

Name

School

1

2

3

RESULT

1

I. Triggs

EL

     

4.06

2

E. Simmons

WB

     

4.05

3

N. Malik

SNA

     

4.03

 

JUNIOR BOYS TRIPLE JUMP:

 

Name

School

1

2

3

RESULT

1

N. Duffy

EL

     

10.33

2

T.Woodhouse

WB

     

10.12

3

E. John-Paptiste

BE

     

9.92

INTER BOYS TRIPLE JUMP:

 

Name

School

1

2

3

RESULT

1

J. Moffatt

RU

     

12.40

2

O. Malik

SW

     

10.31

3

G. Formela

BE

     

10.12

INTER GIRLS TRIPLE JUMP:

 

Name

School

1

2

3

RESULT

1

J. Jackson

WB

     

8.66

2

S. Gallagher

RU

     

8.53

3

L. Kirton

EL

     

7.98

JUNIOR BOYS SHOT:

 

Name

School

1

2

3

RESULT

1

C.Walker

EL

     

9.20

2

B. Jhumat

SW

     

9.20

3

R.Collkhav

RU

     

8.86

INTER BOYS SHOT:

 

Name

School

1

2

3

RESULT

1

R.Owen

SW

     

9.94

2

M. Glowacka

BE

     

9.61

3

J.Johnson

RU

     

8.86

INTER GIRLS SHOT:

 

Name

School

1

2

3

RESULT

1

A. Hughes

WB

     

9.13

2

M. Rowe

WB

     

7.66

3

A. Besbdara

RU

     

7.56

 

JUNIOR GIRLS SHOT:

 

Name

School

1

2

3

RESULT

1

S. Wright

EL

     

7.86

2

Bonneywell

WB

     

7.56

3

A. Oates

RU

     

7.47

JUNIOR BOYS DISCUS:

 

Name

School

1

2

3

RESULT

1

J. Morgan

RU

     

26.00

2

Tom Bond

EL

     

25.30

3

M.Lindsay

BE

     

22.62

 

INTER BOYS DISCUS:

 

Name

School

1

2

3

RESULT

1

R. Owen

SW

     

25.37

2

X. Purcell

BE

     

24.60

3

K.Kyriakos

BE

     

23.15

 

INTER GIRLS DISCUS:

 

Name

School

1

2

3

RESULT

1

C. Lacy

WB

     

18.10

2

J. Munn

RU

     

16.70

3

H. Tantun

WB

     

15.50

JUNIOR GIRLS DISCUS:

 

Name

School

1

2

3

RESULT

1

A. Edwards

WB

     

19.09

2

M. Somerfield

RU

     

18.87

3

L. Lines

SW

     

16.29

 

JUNIOR BOYS JAVELIN:

 

Name

School

1

2

3

RESULT

1

B. Saywell

WB

     

25.73

2

B. Jhumat

SW

     

25.47

3

J. Towers

EL

     

25.04

INTER BOYS JAVELIN:

 

Name

School

1

2

3

RESULT

1

G.Formela

BE

     

31.35

2

J. Bassi

WB

     

29.13

3

G, Henson

RU

     

28.06

INTER GIRLS JAVELIN:

 

Name

School

1

2

3

RESULT

1

C. Lacy

WB

     

26.56

2

C. Connah

WB

     

20.47

3

L. Smith

RU

     

17.01

JUNIOR GIRLS JAVELIN:

 

Name

School

1

2

3

RESULT

1

R. Hill

EL

     

17.59

2

A. Buxton

EL

     

14.16

3

Z. Hopkins

RU

     

13.28

 

JUNIOR GIRLS High Jump:

 

Name

School

1

2

3

RESULT

1

M. Weston

EL

     

1.30

2

M. Hubner

RU

     

1.25

3

Freya M

SW

     

1.25 countback

 

JUNIOR BOYS High Jump:

 

Name

School

1

2

3

RESULT

1

B. Rendall

WB

     

1.55

2

S. Livesey

RU

     

1.55

3

Caius PP

EL

     

1.45

 

INTER GIRLS High Jump:

 

Name

School

1

2

3

RESULT

1

K. Slater

WB

     

1.30

2

H. Tongue

WB

     

1.25

3

Olivia H

RU

     

1.20

INTER BOYS High Jump:

 

Name

School

1

2

3

RESULT

1

D. Horner

RU

     

1.55

2

J. Hubner

RU

     

1.52

3

J. Elliott

SW

     

1.48

Upcoming Events

Sep
13

Wed 13 September 2017 7:00 pm - 8:30 pm

Sep
14

Thu 14 September 2017 7:00 pm - 8:30 pm

Sep
15

Fri 15 September 2017 9:45 am - 11:15 am

Sep
20

Wed 20 September 2017 9:30 am - 4:00 pm

Sep
20

Wed 20 September 2017 7:00 pm - 8:30 pm

Sep
25

Mon 25 September 2017 7:00 pm - 8:30 pm

Sep
26

Tue 26 September 2017 9:00 am - 7:00 pm

Sep
26

Tue 26 September 2017 9:00 am - 2:00 pm

WBS APP

MobHandScreen smallsept16
itunes app store logogoogle app store

Brightspace

brightspace